خفاش شب

نویسنده: شیما امیری
15 خرداد 93 ساعت 12:48
خفاش شب
غلامرضا خوش‌رو کوران کردیه (1 آذر 1343 در فاروج – 22 مرداد 1376 در تهران) معروف به خفاش شب از معروف ترین قاتلان زنجیره‌ای ایران بود.
غلامرضا خوشرو قتل‌های زنجیره‌ای خود را که همراه با سرقت و تجاوز جنسی بود از سال 1371 در تهران آغاز کرد. یکبار در سال 71 دستگیر شد ولی از چنگ مأموران فرار کرد و دوباره در سال 1376 دستگیر و به اتهام 9 فقره قتل اعدام شد. البته وی در دادگاه تنها به یک مورد سرقت ماشین و تقسیم اموال مسروقه اقرار کرده و قتل‌ها را کار شخصی به نام حمید رسولی می‌دانست.غلامرضا خوشرو در ساعت 45: 7 روز چهارشنبه 22 مرداد ماه سال 1376 در چهار دیوار انبار روباز ورزشگاه آزادی واقع در سه راه دهکده المپیک به دار مجازات آویخته شد و به سزای اعمال مجرمانه اش رسید.

خفاش شب سال 93 از کجا کلید خورد ؟


از مدتی پیش شاهد انتشار مطالبی مبنی بر وجود یک باند سه نفره آدم ربایی تحت عنوان خفاش شب، که وارد بندرعباس شده و با یک خودروی پژو 405 بدون پلاک، اقدام به ربودن و قتل وحشیانه 9 زن کرده اند، و سپس در سطح منطقه ی جنوب از جمله استان های هرمزگان، فارس و بوشهر پراکنده شده.

سرآغاز آغاز تمام این مسائل دزدیدن زنان ؛ با اعلام مفقودی دختری بنام ف.ن در راه مدرسه شروع شد و این آغاز شایعاتی بود که مبنا و منشا نامشخصی داشت.


پس از آن اتفاق ، شایعات دزدیدن دخترانی با نام های مختلف در رسانه ها انتشار یافت و این موضوع تا جایی ادامه داشت که تقریبا به سریالی وحشتناک الخصوص در شهر های جنوبی کشور تبدیل شد و مرد را دچار رعب و وحشت کرد.

حتی در این سریال دزدیده شدن پسران نیز مطرح شد و این موضوع نیز با انتشار ربوده شدن پسری بنام م. ع از شهر بنک از سرگرفته شد ،اما مراجع قانونی از جمله فرمانداری و نیروی انتظامی شهرستان کنگان در این راستا از همان ابتدا با جدیدت موضوع را پیگیری نموده و پس از بررسی های اولیه اعلام نمود که موضوع دزدیدن دختران و وجود خفاش شب در کنگان کذب است.

اقدام نیروی انتظامی در این خصوص به همین جا خاتمه نیافت و پس از انتشار اطلاعات مربوط به خانم ف. ن در کل کشور، سرانجام نام برده را توسط پلیس خوزستان پیدا نموده و به خانواده اش تحویل داده شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگان با اشاره به شایعاتی که اخیراً در بندر کنگان مبنی بر قتل زنان و دختران و خفاش شب منتشر شده است گفت: این شایعات با ارسال پیامک در فضای مجازی و نرم افزار واتس آپ ایجاد شده اند و کذب محض می باشند و به هیچ وجه صحت ندارند.
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره خفاش شب نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: خفاش شب ، خبر فوری ، خبر ، حوادث ، خفاش ، ربودن ، اخبار