پرافتخارترین تیم جام جهانی

26 خرداد 93 ساعت 10:33
پرافتخارترین تیم جام جهانی
تیم ملی برزیل میزبان رقابت های جام جهانی 2014 با 5 بار قهرمانی در این تورنومنت پرافتخارترین تیم نیز محسوب می شود، این تیم از سال 1923 به طور رسمی به عضویت فیفا در آمده و تنها تیمی است که از از اولین دوره جام جهانی یعنی 1930 تا کنون در تمامی جام های جهانی حضور داشته است، و همچنین تنها تیمی است که توانسته است در 4 قاره مختلف جهان قهرمان جام جهانی بشود.

برزیل به دلیل میزبان بودن بدون بازی های مقدماتی در جام جهانی 2014 حضور خواهد داشت.


تاریخچه حضور در جام جهانی :
اولین حضور برزیل در جام جهانی به اولین دوره جام جهانی در سال 1930 به میزبانی اروگوئه برمیگردد که برزیل در آن دوره موفق به صعود از مرحله گروهی نشد.
بعد از 1930 موفق ترین حضور برزیل در جام 1958 سوئد رقم می خورد، جایی که برزیل به قدرت به فینال راه پیدا می کند و در بازی فینال برابر سوئد میزبان با نتیجه 5 بر 2 برنده شده و برای اولین بار قهرمان جام جهانی می شود. در این دور «پله» 17 ساله بود.
دومین قهرمانی برزیل سال 1962 در کشور برزیل به دست آمد، میزبان رقابت ها شیلی بود و برزیل توانست در فینال چکسلواکی سابق را شکست داده و یکبار دیگر با دست پر به خانه برگردد.
1970 در مکزیک برزیل به لطف درخشش اسطوره فوتبال خود یعنی پله هر شش بازی خود را برده و مقتدرانه قهرمان شود، برزیلی ها فینال را برابر ایتالیا بردند.
سال 1994 با چهارمین قهرمانی برزیل همراه شد، میزبان این دوره آمریکا بود و فینال بین برزیل و ایتالیا برگزار شد، در این بازی که در 120 دقیقه گلی بین دو تیم رد و بدل نشد، در ضربات پنالتی روبرتو باجو از ایتالیا آخرین پنالتی خودش را از دست داد و در نهایت با نتیجه 3 بر 2 باعث شکست تیمش و قهرمانی برزیل شد.
آخرین قهرمانی برزیل به سال 2002 برمیگردد، به میزبانی مشترک ژاپن و کره جنوبی که البته اولین میزبانی مشترک و اولین میزبانی کشورهای آسیایی هم بود، برزیل در این دوره در مرحله گروهی هر 9 امتیاز را کسب کرد و به عنوان تیم اول صعود کرد و در مرحله حذفی بلژیک، انگلیس و ترکیه شگفتی ساز را از پیش رو برداشت و به فینال رسید، در فینال این رونالدوی برزیلی بود که دوبار الیور کان دروازبان ماندگار آلمان و بهترین بازیکن جام جهانی 2002 را مغلوب کرد و باعث 5امین قهرمانی کشورش شد.

در جام جهانی 2006 و 2010 برزیل نتایج خوبی به دست نیاورد و در هر دو جام در مرحله یک هشتم و توسط فرانسه و هلند حذف شد.


پیش بینی عملکرد در جام جهانی 2014 :
تیم ملی برزیل یکی از مهمترین بخت های قهرمانی در جام جهانی 2014 به شمار می رود، آنها با برخورداری از امتیاز میزبانی و همچنین ستارگانی همچون نیمار، کاکا، روبینیو، هرناندز، مارسلو، دنی آلوز و خولیو سزار و همچنین مربی پر افتخار خود اسکولاری، شانس زیادی برای کسب ششمین قهرمانی و استحکام رکوردشان هستند.
برزیل در گروه A جام جهانی 2014 با کرواسی، مکزیک و کامرون هم گروه است و در صورت قهرمانی با تیم دوم گروه B که می تواند هلند یا اسپانیا و یا حتی شیلی باشد برخورد خواهد کرد و در صورت دومی باید با تیم اول این گروه بازی می کند، و از این حیث می توان گفت قرعه نسبتاً سختی برای برزیل میزبان در دور حذفی رقم خورده است.
پرافتخارترین تیم جام جهانی
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره پرافتخارترین تیم جام جهانی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: فوتبال ، جام جهانی ، جام جهانی فوتبال ، برزیل ، پرافتخارترین تیم جام جهانی ، بازی های جام جهانی ، رقابت های جام جهانی