اولین قربانی کارزار سطل آب یخ/ جوان اسکاتلندی جان باخت

نویسنده:
5 شهریور 93 ساعت 00:42
اولین قربانی کارزار سطل آب یخ/ جوان اسکاتلندی جان باخت
کارزار سطل آب یخ کار دست جوان اسکاتلندی داد و باعث مرگ او شد.

ماجرا در اسکاتلند رخ داد. غروب یکشنبه بود، زمانی که کامرون لانکستر، جوان 18 ساله اسکاتلندی، در همین کارزار |سطل آب یخ| جان خود را از دست داد. وی پس از آنکه سطل آب یخ را روی سر خود خالی کرده بود، خود را از یکی از ارتفاعات بلند به پایین پرتاب کرد و جان باخت. جسد او را پس از چهار ساعت یافتند.

مرگ این جوان اسکاتلندی عملا باعث افزایش اعتراض‌ها و مخالفت‌ها با این کارزار شده است. مخالفین معتقدند که کارزار |سطل آب یخ| از هدف نخستین خود، یعنی جلب توجه بین‌المللی به بیماری ALS بسیار فاصله گرفته و عملا وسیله‌ای شده است برای خودنمایی و جلب توجه دیگران.

کارزار |سطل آب یخ| در ابتدا اینگونه بود که افراد یک سطل آب یخ بر روی خود خالی می‌کردند و برای مداوای بیماران متبلا به ALS کمک مالی جمع می‌کردند. ده‌ها میلیون دلار تنها در آمریکا جمع شده است. اما، تکرار صحنه خالی کردن سطل آب یخ، به تدریج جذابیت خود را از دست داد و از این‌رو شرکت کنندگان در این کارزار سعی کردند همراه با خالی کردن سطل آب یخ اقدام به حرکت‌های پرخطر نیز بکنند.

کامرون لانکستر اسکاتلندی حال قربانی ماجراجویی خود شد. او پس از خالی کردن سطل آب روی سرش، خود را از ارتفاع 25 متری به درون نهری پرتاب کرده بود. حرکتی که باعث مرگ او شد.
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره اولین قربانی کارزار سطل آب یخ/ جوان اسکاتلندی جان باخت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: سطل آب یخ ، کمپین سطل یخ ، مرگ جوان ، کارزار سطل یخ ، سطل یخ ، دعوت به سطل یخ ، کمپین یخ ، کمپین سطل آب یخ ،