انقلاب Elliptic Labs - کار کردن با گوشی بدون نیاز به لمس صفحه

2 آبان 93 ساعت 21:07
انقلاب Elliptic Labs - کار کردن با گوشی بدون نیاز به لمس صفحه
زمانی که در فیلم‌های علمی-تخیلی هالیوود، قهرمان داستان تنها با اشاره انگشت و بدون لمس کردن، مشغول کار کردن با صفحه‌های کامپیوتر بود، شاید کمتر کسی تصور آن را می‌کرد که روزی این رویا به وقوع بپیوندد. اما شرکت نوپای Elliptic Labs در تاریخ 7 اکتبر 2014 (15 مهر 1390) این دستاورد را در معرض دید همگان قرار داد. این تکنولوژی ... که قبلا در نمایشگاه CES 2013 بر روی لپ‌تاپی که با ویندوز 8 کار می‌کرد به نمایش گذاشته شده بود ... این بار در نمایشگاه CEATEC 2014 (بزرگترین نمایشگاه ژاپن در زمینه IT و محصولات الکترونیک) و بر روی اسمارت‌فون Samsung Galaxy S4 به نمایش درآمده است.

روش جدیدی که Elliptic Labs برای کار کردن با گوشی‌های هوشمند ابداع کرده |تعامل چند‌لایه‌ای| (Multi Layer Interaction) نام دارد. این روش به کاربر اجازه می‌دهد که بسته به فاصله دستش از صفحه نمایش، بتواند بدون تماس با صفحه، کار‌های مختلفی را با گوشی انجام دهد. به عنوان مثال می‌توان به راحتی با دو بار عمل tapping ... در حالیکه انگشتان با صفحه گوشی فاصله دارند ... صفحه را قفل کرد. به گزارش سایت PCWord، وقتی یکی از کارکنان شرکت Elliptic Labs این روش جدید را در نمایشگاه معرفی می‌کرد، به حضار نشان داد که چگونه تنها با نزدیک کردن دستش به گوشی، صفحه home بر روی نمایشگر ظاهر شد. وقتی این فرد دستش را نزدیک‌تر می‌برد، می‌توانست عمل اسکرول کردن را در منو‌های مختلف به‌راحتی انجام دهد. در طی این معرفی، او به حاضرین نشان داد که چگونه می‌توان بدون تماس انگشتان با صفحه گوشی ... حتی با داشتن دستکش و از فاصله 50 سانتی‌متری از سطح گوشی ... کار‌های روزمره مثل چک کردن پیام‌ها، تماشای ویدیو، مسیریابی به‌وسیله نقشه و بازی کردن را به آسانی انجام داد.

طبق اعلام سایت رسمی شرکت، این تکنولوژی می‌تواند در کامپیوتر‌های all-in-one، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها، تلفن‌های همراه هوشمند و محصولات پوشیدنی مورد استفاده قرار گیرد. خبر‌های رسیده حاکی از آن است که شرکت نروژی Elliptic Labs در حال گفتگو با صاحبان صنایع است تا بتواند آنها را برای به کارگیری مبدل‌های فراصوتی مورد نیاز این تکنولوژی قانع کند.

*امتیاز یادتون نره ممنون*
انقلاب Elliptic Labs - کار کردن با گوشی بدون نیاز به لمس صفحه
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره انقلاب Elliptic Labs - کار کردن با گوشی بدون نیاز به لمس صفحه نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: الیپتیک لبز ، فراصوتی Ultrasonic ، تعامل انسان با کامپیوتر HCI (Human Computer Interaction) ، تعامل انسان با ماشین HMI (Human Machine Interaction) ، لمس ، فناوری لمس ، کارکردن با گوشی بدون نیاز به لمس