7 ایراد اساسی سامسونگ گلکسی نوت 4

3 دی 93 ساعت 22:34
7 ایراد اساسی سامسونگ گلکسی نوت 4

7 ایراد اساسی سامسونگ گلکسی نوت 4
*امتیاز دادن به این مطلب فقط 5 ثانیه طول میکشه*

گلکسی نوت 4 برترین دستگاه هوشمند ساخته شده توسط سامسونگ تا به امروز است و در این هیچ شکی نیست. دستگاهی که جانشین به حق گلکسی نوت 3 و وارث شایسته ای برای خانواده گلکسی نوت خواهد بود. هر دستگاهی خوبی ها و بدی هایی دارد، همه دستگاه های خاکستری هستند، نه سفید مطلق و نه سیاه مطلق. امروز می خوام 7 ایراد اساسی گلکسی نوت 4 از نظر خودم را با شما به اشتراک بگذاریم. ایراداتی که در عملکرد روزمره احیانا به آن ها بر خواهید خورد و شاید آزار دهنده باشند.


1: حسگر اثر انگشت


اپل در آیفون 5 اس شایعات حسگر اثر انگشت را به واقعیت پیوند داد و بالاخره در دنیای تلفن همراه شاهد یک حسگر اثر انگشت قابل اعتماد، سریع و دقیق بودیم. رقابت بسیار تنگاتنگ است و نمی شود غولی چون اپل دستگاهی با حسگر اثر انگشت داشته باشد و رقیب مستقیم او، یعنی سامسونگ بی نصیب از آن بماند. سامسونگ گلکسی اس5 خود را با حسگر اثر انگشت راهی بازار کرد. این حسگر اثر انگشت عملکردی کاملا متفاوت با نمونه اپلی خود داشت و امیدوار بودیم عملکرد آن اگر بهتر نیست، پایین تر از آن هم نباشد.


بنا به هر دلیلی که شاید بتوان این دلایل را طراحی کلی دستگاه های سامسونگ یا سرحد پیشرفت دانش مخصوص این زمینه در سامسونگ دانست، حسگر اثر انگشت در نمونه های سامسونگی به عضوی صرفا برای “بودن” تبدیل شوند. یعنی چه؟ یعنی اگر در بحث بین گیگ های طرفدار بنشینید، در بنر های تبلیغاتی ببینید و در گفتمان های پیرامون برتر و برترین شرکت کنید، سامسونگ هم در امنیت و داشتن حسگر اثر انگشت حرفی برای گفتن داشته باشد.


در گلکسی نوت 4 این حسگر پیشرفت های خوبی نسبت به گلکسی اس5 داشته است اما در استفاده روزمره عملا استفاده آن عقلانی نیست. چرا؟ اولا این که برای استفاده از آن تقریبا همیشه نیار به دو دست دارید، چون سوایپ اریب انگشت شصت تقریبا غیر قابل شناسایی است. علاوه بر آن با توجه به اندازه بزرگ دستگاه سوایپ کردن انگشت شصت یه صورت یک دسته اصلا کار توصیه شده ای نیست! دوما در سوایپ غیر معمول عمودی انگشت اشاره باید با دقت و وسط دکمه سوایپ کنید در غیر این صورت دوباره با پیامی که مسلما آن را دوست ندارید رو به رو خواهید شد! در انتهای روز اول استفاده از دستگاه شاید واقعا به این نتیجه برسید که نبودش را به بودش ترجیح می دهم.


2: عملکرد زیر نور مستقیم خورشید


عملکرد نمایشگر گلکسی نوت 4 در مقابل همه امولد هایی که تا کنون توسط سامسونگ به بازار عرضه شده است برترین است اما آیا در مقابل رقبا حرفی برای گفتن دارد؟ متاسفانه یا خوشبختانه زیر نور خورشید بازتولید رنگ گلکسی نوت 4 کاملا بهم می ریزد، مسلما این یک مورد کنترل شده است اما مورد دلچسبی نیست. سامسونگ سعی دارد تا با این ترفند خوانایی زیر نور خورشید را بالا ببرد اما نتیجه چیزی نیست که به دل کاربر بنشیند.


3: تاخیر های ناخوشایند در رابط کاربری


نمی توان از تاچ ویز عمکرد بهتری انتظار داشت. کاربری که گلکسی نوت 4 می خرد مسلما انتظار عملکرد یک پرچمدار را دارد اما متاسفانه گلکسی نوت 4 علی رقم تمام بهبود های چشمگیر نسبت به نسل های پیشین اما هنوز در برخی موارد لگ دارد. این موارد مواقعی هستند که برنامه های زیادی در پس زمینه درحال اجرا هستند و شما بخواهید بین برنامه سوییچ کنید و یا وقتی که از صفحه قفل بخواهید با میانبر دروبین به دوربین بروید. در پخش ویدیو ها گاهی پس از گذشت 2 دقیقه تاخیر ناخوشایندی صورت می گیرد. مسلما این موضوعات با به روزرسانی های مربوط به پایداری دستگاه بهتر خواهد شد اما انتظار کاربری که یک پرچمدار می خرد، عملکرد در شان یک پرچمدار است. البته مسلما کاربرهای سامسونگ و تاچ ویز به این موارد عادت دارند(!).


4: عمر باتری متوسط نسبت به رقبا


شاید زیاد درباره عمر باتری گلکسی نوت 4 شنیده باشید. بله ما هم منکر این موضوع نیستیم اما وقتی در کنار رقبایی چون اکسپریا زد3 قرار می گیرد به وضوح عمر باتری کمتری خواهد داشت. گلکسی نوت 4 به نسبت سخت افزار بسیار بالا رده اش، مثل نمایشگر QHD و قدرت پردازشی ایگزینوس 7 اکتا (یا اسنپدرگن 805) بسیار خوب و قابل تامل است. دستگاه هایی با نمایشگر QHD هرگز چنین عمر باتری نداشته اند اما وقتی پای رقبای جان سختی چون اکسپریا زد3 که وسط باشد، گلکسی نوت4 حرفی برای گفتن ندارد.


خلاصه اگر بخواهیم بگوییم، اگر شما هم همانند ما یا متصل به 3G و یا متصل به وای فای هستید و از حالت ذخیره نیرو هم خوشتان نمی آید، بهتر است همیشه شارژر همراهتان باشد.


5: عدم پشتیبانی مناسب از LTE (عدم وجود در نسخه H)


متاسفانه به هر دلیلی نسخه H برای بازار کشور ما انتخاب شده است. تا قبل از ارایه LTE در برخی شهرهای کشور عزیزمان ایران، این موضوع اهمیت زیادی نداشت و صرفا به چند هزار امتیاز بالا یا پایین در ان تو تو خلاصه می شد اما حالا بحث جدی تر است. متاسفانه اگر جز آن دسته از افراد هستید که با هزینه های بیشتر نسخه C یا S این دستگاه را خریده اید باید بگوییم که باز هم متاسفانه برای فعال کردن LTE دستگاه، باید آن را روت کنید و این اصلا موضوع خوشایندی حداقل برای ما نیست! انتظار یک کاربر از پرچمداری به این پر مدعایی مسلام پشتیبانی خیلی خوب و راحت از نسل جدید مخابراتی است.


6: گپ گیت


این اولین مشکلی بود که از گلکسی نوت 4 رسانه ای شد. این مشکل وجود دارد اما خب فقط در برخی دستگاه ها. این مشکل بدین معنی است که بین شیشه خمیده گلکسی نوت4 که به تازگی هم مشخص شده گوریلا گلس 4 است، و فریم فلزی بدنه یک فاصله کوچک وجود دارد و به مرور زمان خاک یا موارد ریز در آن جمع خواهد شد که خوشایند نیست. البته این موضوع فقط در نوت 4 دیده نشده اما یک پرچمدار که مدعی برترین است نباید چنین مشکلی داشته باشد!


7: حذف شدن برخی قابلیت های برنامه S Health با به روزرسانی این برنامه برای کاربران برخی کشور ها (از جمله ایران)


قابلیت های خوبی که مایه مانور تبلیغاتی ساسونگ هم هستند، مثل حسگرهای در اختیار برنامه پایش سلامتی این شرکت یعنی S Helath اما بعد از به روزرسانی برای کشور ما بسته خواهد شد. مثلا سنجش UV یا میزان استرس در حال حاضر پس از به روزرسانی حذف شده است و شنیده های موثقی مبنی بر حذف شدن قابلیت حذف شدن سجش ضربان قلب هم وجود دارد که البته هنوز به واقعیت نپیوسته است. این موضوع خوشایند نیست و توصیه می کنیم اگر هنوز این قابلیت ها در برنامه شما موجود است از به روزرسانی خودداری فرمایید.


این 7 ایراد جز بزرگترین ایراداتی بود که طی کاربری واقعی از دستگاه احتمالا متوجه خواهید شد. مشکلاتی چون عدم اتصال به وای فای یا بلوتوث مواردی است که کاملا به شرایط و میزان دانش فرد استفاده کننده باز می گردد، از این نظر در ترنجی هیچ مشکلی دیده نشد. هدف از نگارش این مقاله انتخاب صحیح و آگاهانه است. هر دستگاهی ایرادات مخصوص خود را دارد و باید دید که خواسته شما از دستگاه چیست؟ اگر این مشکلات با خواسته های شما تناقض دارد بهتر است به دستگاه های دیگر فکر کنید و اگر نه، خوب اینکه حال انتخابی از روی علم دارید و اگر با چنین مشکلاتی موجه شوید خود را سرزنش نخواهید کرد. همیشه به یاد داشته باشید که معیار های هر کاربر، عادت های وی و کاربرد آن از تلفن همراه یا هر دستگاه دیگر با شما متفاوت است و کسی جز شما نمی تواند به شما بگوید که چه دستگاهی برای شما خوب است.

*امتیاز یادتون نره ممنون*

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره 7 ایراد اساسی سامسونگ گلکسی نوت 4 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: problem with Galaxy note 47 ، مشکل گلکسی نوت ، 4Galaxy Note 4Galaxy note 4 issuesایرادات نوت ، 4سامسونگ ، مشکلات ، گلکسی نوت 4 ، گلکسی