دختری که با موجودی خیالی زندگی می‌کند!

نویسنده: باقر ربیعی
2 بهمن 93 ساعت 17:22
دختری که با موجودی خیالی زندگی می‌کند!
دختری هستم ۲۵ساله و مجرد، ۲سال است که با شخصی که اصلا وجود خارجی ندارد و در ذهنم پروراندم زندگی می‌کنم. خیلی وقت پیش می‌خواستم این افکار را دور بریزم، ولی اصلا نمی‌توانم به او فکر نکنم مثل دیوانه‌ها با کسی که اصلا وجود ندارد زندگی می‌کنم. کمکم کنید.

پاسخ مشاور:
اگر از نزدیک به این ماجرا نگاه کنیم عامل پشت پرده نمایان می‌شود و آن «اضطراب» است. آنچه برای شما اتفاق افتاده، نوعی تنهایی است و آنچه تجربه می‌کنید احساس و فکری است طبیعی که می‌تواند حداقل یک بار به سراغ هرکسی بیاید.
با این حال، نکات مطرح شده در ادامه کمک خواهد کرد تا به بهترین شکل با این مسئله مواجه شوید:

تنهایی خود را ببینید و بپذیرید

سوالی است که هر یک از ما در مرحله‌ای از زندگی آن را از خودمان می‌پرسیم: «من کیستم» و پاسخ به آن بیشترین شناخت از خود و رشد شخصی را به دنبال دارد همیشه به تنهایی نگاه منفی نداشته باشیم.

برقراری روابط اجتماعی

برقراری رابطه صمیمانه با دیگران احساس امنیت ما را بالا می‌برد، چرا که تنهایی و مسئولیت‌هایمان را با دیگران شریک می‌شویم و بنابراین اضطراب کمتری را تجربه خواهیم کرد، ولی در مقابل شاید آزادی کمتری برای انتخاب کردن داشته باشیم چرا که نظر جمع مهم است.

من،‌‌ همان موجود خیالی

توصیه می‌کنم ویژگی‌های شخصیتی خود را تا حد امکان به فرد خیالی که با او زندگی می‌کنید نزدیک کنید. از آنجا که ما اغلب مجذوب افرادی متفاوت از خود می‌شویم و علم روان‌شناسی هم تأیید می‌کند که تفاوت‌ها نیروی جذب بیشتری نسبت به تشابهات دارند، به احتمال قوی تمامی ویژگی‌هایی که شما را مجذوب زندگی با او کرده است در شما وجود ندارد. لازم است یک به یک آن‌ها را در خود شکل دهید و تقویت کنید تا به زودی شاهد بیرون رفتن فرد خیالی از زندگیتان باشید.

این تنها خلاصه ای از متن کامل مشاوره بود.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دختری که با موجودی خیالی زندگی می‌کند! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: روانشناسی ، موجودات خیالی ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره ، ترس تنهایی ، روابط اجتماعی ، اضطراب