یک مرکز جغرافیایی روسیه:گروگان های مصری داعش در قطر سربریده شدند.

1 اسفند 93 ساعت 22:17
یک مرکز جغرافیایی روسیه:گروگان های مصری داعش در قطر سربریده شدند.
به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه الخبر الجزایر، «خلیفه الغویل» رییس شورای عالی دفاع در دولت نجات لیبی روز پنجشنبه با اشاره به ساختگی بودن فیلم منتشر شده سربریدن قبطی های مصری به دست داعش افزود: ما خواستار تشکیل کمیته های بین المللی برای تحقیق درباره این قضیه و همچنین تشکیل نیرویی برای حمایت از شهر «سرت» شدیم اما هیچ اثری از داعش یا اجساد قربانیان مورد ادعای مصری در سواحل لیبی نیافتیم.
وی تصریح کرد: فیلم سربریدن قبطی ها در سواحل لیبی تصویربرداری نشده است و ما این فیلم را غیر واقعی و جعلی می دانیم.
در همین حال روز پنجشنبه موسسه روسی «آروس» ویژه مطالعات جغرافیایی اعلام کرد که مکان ذبح مصری ها در یک جزیره سنگی واقع در کشور قطر بوده است و نه لیبی.
این مرکز در گزارش خود آورده است: یک تیم موسسه آروس مامور بررسی و جستجوی مکان سربریدن این قبطی ها شد و به این نتیجه رسید که این مکان در ساحل یک جزیره قطری است.
این مرکز جغرافیا شناسی روسی در ادامه به استنادهای دیگری پرداخته و آورده است: هوا در لیبی زمان اجرای عملیات اعدام صاف بود و هیچ ابری هم نظیر آنچه در فیلم داعش می بینیم در آسمان مشاهده نمی شد. همچنین با تحلیل تصاویر (احتمالا ماهواره ای) خاورمیانه، این نتیجه حاصل شد که جزیره مذکور قطری سنگی و خالی از سکنه است اما در روزهای گذشته رفت و آمد یک کشتی به این جزیره مشاهده شده است. 
گروه تروریستی داعش یکشنبه گذشته ویدیویی را منتشر کرد که در آن 21 قبطی مصری ربوده شده رادر لیبی سر بریدند.
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره یک مرکز جغرافیایی روسیه:گروگان های مصری داعش در قطر سربریده شدند. نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: گروگان های مصری داعش در قطر ، گروگان های مصری ، داعش در قطر ، گروگان ، مصری ، داعش ، قطر ، سربریدن داعش ، سربریدن داعش قطر ،