ایران سی ان

این گیاه مانع سفید شدن موهایتان می شود

نویسنده: حسین حیدری
17 اسفند 93 ساعت 21:06
این گیاه مانع سفید شدن موهایتان می شود

به گزارش سرویس علمی جام نیوز، چریش، درختی همیشه سبز است که 15تا20 متر رشد می کند. برگ، گل، میوه، ریشه و پوست این درخت خواص فراوانی دارد.▪ روغن آن باعث شادابی و براقی موها می شود. با خشکی مو مقابله می کند و مانع سفیدی زودهنگام و ریزش مو می شود.▪ روغن این گیاه از شکنندگی ناخن ها پیشگیری می کند.▪ مصرف دم کرده آن تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است.

▪ چریش خاصیت سم زدایی دارد و برای حفظ سلامت گردش خون، سیستم گوارشی، تنفسی و ادراری مفید است.▪ استفاده موضعی عصاره و روغن آن اگزمای پوست را برطرف می کند.▪ در قسمت های فقیرنشین هند و آسیای جنوب شرقی که دسترسی به مراکز بهداشت دهان و دندان محدود است، ساکنان با برگ و شاخه های آن گیاه مسواک می زنند تا دچار بیماری لثه ای و دندان و عفونت نشوند.▪ برای درمان دیابت مورد استفاده قرار می گیرد.

▪ التهاب ایجاد شده بر اثر آرتریت را کاهش می دهد.▪ فشارخون بالا را درمان می کند.  غرغره کردن با دم کرده این گیاه گلودرد را برطرف می کند.▪ استفاده روزانه از روغن آن، برای درمان سینوزیت موثر است.▪ جویدن منظم 2 تا 3 برگ چریش، برای تصفیه کردن خون و درمان اسیدیته بالا مفید است.


امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره این گیاه مانع سفید شدن موهایتان می شود نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: سفیدی مو ، رفع سفیدی مو ، جلوگیری ازسفید شدن مو ، درمان سینوزیت ، تقویت سیستم ایمنی ، درمان اگزمای پوست ، درمان دیابت ، درمان فشارخون بالا ، تصفیه کردن خون