بادمجان سرشار از پروتئین

نویسنده: نوروزی
12 فروردین 94 ساعت 16:04
بادمجان سرشار از پروتئین

بادمجان که اغلب تصور می‌شود یک سبزی است، اما از لحاظی یک میوه است.


به گزارش سرویس علمی جام نیوز، یک فنجان بادمجان خرد شده 35 کالری، 0 گرم چربی، 8 گرم کربوهیدرات، 2.5 گرم فیبر و 0.83 گرم پروتئین دارد. ویتامین‌های موجود در بادمجان شامل پتاسیم، آهن، فولات، ویتامین K و ویتامین C است. پوست بادمجان بنفش یک منبع فیتوکمیکال به نام آنتوسیانین. که یک منبع آنتی اکسیدان است و با بیماریهای سرطان، التهاب و بیماری‌های عصبی مقابله می‌کند.پروتئین‌ها در رژیم غذایی

پروتئین نقش مهم را در بدن ایفا می‌کند. افراد بالای19 سال 10 تا 35 درصد از کل کالری پروتئین مصرف می‌کند.
بر اساس یک رژیم غذایی روزانه 2000 کالری، می‌تواند 50-175 گرم پروتئین در روز متغیر باشد. مقدار پروتئین در طول روز بسته به سن و فعالیت بدنی دارد که از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.


پروتئین کامل در مقابل پروتئین ناقص

پروتئین کامل آن است که همه 22 اسید آمینه‌های ضروری وجود داشته باشد. این پروتئین‌ها در درجه اول در منابع پروتئین حیوانی با کیفیت بالا از جمله گوشت گاو، مرغ، ماهی، لبنیات و تخم مرغ یافت می‌شود. پروتئین ناقص حداقل یک یا دو اسید آمینه ضروری - به طور معمول در غلات، حبوبات یا سبزیجات یافت می‌شود. بادمجان پروتئین ناقص دارد، اما همراه با دانه‌های مختلف و یا حبوبات یک پروتئین کامل است.

پخت و پز بادمجان

بر خلاف بسیاری از میوه‌های دیگر، بادمجان‌ها بهترین خوردنی است به شرط اینکه درست پخته شود.، بافت اسفنجی و محکم آن برای کباب کردن، سرخ کردن، پختن مناسب است بادمجان باید کاملا پخته شود تا بهترین عطر و طعم را داشته باشد برخی از بادمجان‌ها تلخ هستند برای از بین بردن تلخی آن قرار دادن بادمجان در آب نمک به مدت تیم ساعت است سپس با آب سرد شسته و استفاده کنید.


منبع: جام
بادمجان سرشار از پروتئین
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بادمجان سرشار از پروتئین نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بادمجان ، خواص بادمجان ، رژیم غذایی ، پروتئین ، بادمجان ، چربی‌ شکم ، بادمجان سرشار از پروتئین