عزاداری های غیر متعارف ماه محرم و سوءاستفاده دشمنان

نویسنده: رضا نصیری
29 مهر 94 ساعت 13:12
عزاداری های غیر متعارف ماه محرم و سوءاستفاده دشمنان

هر ساله پس از ایام تاسوعا و عاشورا شاهد انتشار تصاویری نامناسب و خشن تیغ زنی، قمه زنی و خونمالی شده در رسانه های بیگانه هستیم. رسانه هایی که همواره تلاش دارند چهره ای خشن از مسلمانان و اسلام و به ویژه شیعیان نشان دهند.


سال گذشته و فردای روز عاشورا،گزارش های مغرضانه برخی رسانه های معروف خارجی، پوشش وسیعی در سراسر جهان داشت که از آنجمله، «عکس روز» یورونیوز با موضوع "عزاداری غیرمتعارف یک شیعه" و گزارشی بود که رویترز منتشر کرده و بخش هایی از آن(خصوصا عمده تصاویر مربوط به آن) در ادامه خواهد آمد


خبرگزاری رویترز در آن گزارش و به بهانه پوشش خبری عزاداری عاشورا در سراسر جهان (که از عنوان “فستیوال عاشورا” نیز برای آن استفاده کرده بود)، تصاویری را منتشر نموده که اکثریت آنها، مراسم قمه زنی و تیغ زنی را شامل می گردید. جالب اینکه این بنگاه خبرپراکنی، برای اغراق هرچه بیشتر، تصاویر خشن از قمه زنی سال های گذشته را هم در میان تصاویر مخابره شده خود، قرار داده بود.


یادآور می شود که بارها از مخالفت علمای اعلام با آیین های بدعت آمیز قمه زنی، تیغ زنی و امثالهم، نوشته ایم و در چندین خبر و گزارش(در اندیشه اسلام آباد غرب) آوردیم که امام صادق – علیهِ السَّلام - می فرماید: «یا مَعْشَر الشِّیعَةِ إنَّکمْ قَدْ نُسِبْتُمْ إلَینا کونُوا لَنا زَیْناً وَلا تَکونُوا عَلَیْنا شَیْناً» یعنی «ای شیعیان، شما به ما منسوب هستید، پس مایه زینت ما باشید نه مایه آبرو ریزی ما» و باز به حرمت اینگونه مراسم توسط ولی امر مسلمین و مراجع عظام تقلید و .... اشاره کردیم. دراینجا هم باید اشاره نماییم که خداوند متعال در قرآن مى فرماید:


وَ مَنْ یَتَعّد حُدود اللّه فَقَد ظَلَم نَفَسه؛ یعنی: «هر کس از حدود الهى تجاوز کند بر نفس خویش ظلم کرده است». به قول شاعر


کى گفت‏ حسین ، بر سر خویش بزن؟ با تیغ، به فرق خویشتن نیش بزن

تیغى که زنى بر سر خود،اى غافل بر فرق ستمگران بد کیش بزن
عزاداری های غیر متعارف ماه محرم و سوءاستفاده دشمنان
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره عزاداری های غیر متعارف ماه محرم و سوءاستفاده دشمنان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: ماه محرم ، عزاداری ، امام حسین(ع) ، تاسوعای حسینی ، عاشورای حسینی ، مسلمانان ، شیعه ، قمه زنی ، تیغ زنی