این برندهای معروف ارایشی هم سمی هستند!

5 فروردین 95 ساعت 00:41
این برندهای معروف ارایشی هم سمی هستند!

ایران برای کشورهای اروپایی یک بازار هدف محصولات آرایشی و بهداشتی است، بازاری داغ که ایران را در جایگاه هفتم استفاده از لوازم آرایشی در سطح جهان قرار داده است.


از سوی رسانه‎های غربی بحث‎های گوناگونی بر سر استفاده از لوازم آرایشی در زنان ایرانی علی رغم وجود حجاب عنوان می‎شود تا جایی که رسانه‎های فرانسه زنان ایرانی را در زمینه آرایش کردن جلوتر از زنان کشورهای لیبرال غربی می‎دانند، به همین جهت محصولات آرایشی بهداشتی فرانسه بیشترین سهم را در بازارهای ایران دارند.


سال گذشته بود که کمپین "لانکوم" فرانسه که یک برند معروف تولید کننده لوازم آرایشی است با گرفتن یک جشن در هتلی در تهران بازگشت دوباره خود به بازار لوازم آرایشی ایران را جشن گرفت و بسیار نیز خبرساز شد، این شرکت پس از آن به صورت رسمی وارد بازار لوازم آرایشی و بهداشتی ایران شد و سایت‎های اینترنتی و فروشگاه‎های مختلف کوچک و بزرگ در سراسر ایران محصولات به ظاهر با کیفیت این تولید کننده را عرضه می‎کرد، این کمپین برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی در ایران بود که رسما وارد بازار ایران شده و چنین مراسمی را در ایران برگزار کرد.


حال جالب است بدانید این برند معروف تحت لیسانس " اورال" یا همان"لورال"برند معروف فرانسه کار می کند، لورآل توسط یوگن شولر فرانسوی در سال ۱۹۱۹ثبت شد و سپس فعالیت‎های خود را گسترش داد، لورال در سال ۱۹۶۴ شرکت لانکوم را خریداری کرد تا در بازار صنایع آرایش و عطر نقش موثری ایفا کند، پس از آن برند گارنیه را خریداری کرد تا بازار محصولات مو را نیز قبضه کند.هم اکنون لورال فرانسه دارای بیش از ۱۸ برند بین‎الملی و مطرح در جهان است.


محتویات سمی در برندهای معروف آرایشی


برندهایی که به همراه ۱۸۵ برند دیگر محصولات آرایشی و بهداشتی، مانند آدیداس، نیوآ، هد اند شولدرز، گارنیه، کلگیت و اکس هفته گذشته توسط یک گروه تحقیقاتی فرانسوی به عنوان برندهای بسیار مضر اعلام شد.


این گروه حمایت از مصرف کننده از مردم فرانسه خواسته است تا از مصرف این ۱۸۵ محصول آرایشی - بهداشتی به دلیل محتویات سمی آنها پرهیز کنند.


اما این برندها در بازار لوازم آرایشی ایران جایگاه ویژه و بین مردم محبوبیت دارند، به طوری که برای فروش برخی از آنها حتی از سوی رسانه‎های داخل در سال‎های اخیر تبلیغات گسترده‎ای انجام شده بود.


مواد سمی در برخی برندهای فرانسوی برای نوزادان مضر است


این محصولات شامل اقلامی مانند شامپو، اسپری، عطر و خمیردندان در بازار عرضه می‎شود، گروه حمایت از مصرف کننده «او اف س کو شوآزی اعلام کرد: با وجود هشدارهای مکرر به متخصصین سم شناسی و پوست، این تولیدکنندگان هنوز روش‎های خود را تغییر نداده‎اند.


در میان این ۱۸۵ محصول، بیش از ۱۰۰ قلم حاوی مواد تغییر دهنده هورمون هستند و حدود ۵۰ قلم از این محصولات حاوی فیلتر ماوراء بنفشی به نام اتیل هکسیل متوکسی سینامات هستند که بر اساس نظر این گروه وجود آنها در محصولات مو و پاک کننده کاملاً غیرضروری است.


این گروه عنوان کرده‎اند که بسیاری از این محصولات مانند دستمال مرطوب اطفال شرکت نیوآ حاوی مواد سمی حساسیت زایی هستند که برای پوست نوزادان مناسب نیستند.


به همین جهت از مردم فرانسه درخواست شده است تا هیچکدام از این محصولات را بالاخص برای افراد حساس مانند نوزادان خریداری نکنند و هر گونه عوارض جانبی ناشی از مصرف این محصولات را گزارش دهند.

این برندهای معروف ارایشی هم سمی هستند!
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره این برندهای معروف ارایشی هم سمی هستند! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: برند ، ارایشی ، محصولات ، ارایش کردن ، عطر ، محتویات سمی ، مصرف کننده ، بازار لوازم ارایشی ، فروش ، تولیدکنندگان