چگونه میتوانیم از فهرست منابع تامین یک کالا مطلع شد؟

نویسنده: حسین هوشمند
4 اردیبهشت 95 ساعت 23:33
چگونه میتوانیم از فهرست منابع تامین یک کالا مطلع شد؟

برای تهیه لیست تامین کنندگان یک کالا چه باید کرد؟
برای تهیه این لیست راههای مختلفی وجود دارد که فهرست وار خدمتتان عرض میکنم:  1. یکی از سهل الوصول‌ترین روش‌ها در امروز روز استفاده از اینترنت می‌باشد. به راحتی می‌توان نسبت به انجام جستجو از طریق Search Engine ها اقدام نمود. می‌توان نسبت به نوشتن مشخصات کالای مورد نظر، یا کشور مورد نظر و یا سایر اطلاعات مربوطه اقدام نمود و با فشار دادن یک دکمه نسبت به تهیه لیست تامین کنندگان اقدام نمود. اشکال این روش این است که هرآنکس که خود را به عنوان یک تامین کننده در اینترنت معرفی کرده باشد در این فهرست یافت خواهد شد پس اطمینان کامل نمی‌توان از این لیست‌ها داشت هرچند با کمی تجربه می‌توان شرکت‌های معتبر را تشخیص داد.

  2. روش دوم استفاده از سایت‌های معتبری در این زمینه هست. سایت‌هایی که مسئولیت بررسی و اعتبار تامین کنندگان برعهدۀ این قبیل سایت‌ها و سازمان‌های معتبر می‌باشد. مهمترین و معروف‌ترین این سازمان‌ها Alibaba می‌باشد که با رتبه‌بندی و گریدبندی شرکت‌ها و اختصاص عناوین و رتبه‌هایی مانند طلائی، نقره و برنز نسبت به رتبه‌بندی شرکت‌ها اقدام نموده است. از آنجائیکه سایت Alibaba مورد تائید اتاق‌های بازرگانی معتبر می‌باشد می‌توان به اطلاعات این سایت معتبر اعتماد نمود. در واقع ایشان با بررسی اسناد و مدارک سازمان‌ها و درجۀ اعتبار آن‌ها به ایشان رتبه تخصیص می‌دهند. سایت‌های دیگر فعال در این زمینه ec21 ، Indiamart ، HKTDC، globalsources  ، .made-in-china،

  3. روش سوم از طریق سفارت‌خانه‌ها می‌باشد. معمولا سفارت‌خانه ها و کنسولگری‌های کشورهای خارجی دارای قسمتی هستند به نام بخش بازرگانی و یکی از مطمئن‌ترین راهها، مراجعه به این بخشها و ارائه درخواست خود مبنی بر استعلام در مورد منابع تامین یک کالای بخصوص به ایشان می‌باشد. معمولا پس از یک هفته تا 10 روز ایشان اطلاعات مورد نظر را در اختیار قرار خواهند داد. این درخواست به صورت نامه یا ایمیل برای ایشان ارسال میشود. اشکال این روش این است که معمولا اطلاعات موجود در آرشیو سفارتخانه ها به روز نمی‌باشد و لازم است پس از اخذ اطلاعات از ایشان نسبت به کنترل آدرس و شماره های تماس و آدرس ایمیل اقدام نمود.


به هر ترتیب به هر روش که با هر تامین کننده آشنا شدید ضروری است تا نسبت به بررسی اسناد و مدارک شرکت مربوطه و نیز بازدید حضوری از شرکت مربوطه Sight Visit نسبت به کنترل کامل و بررسی کامل تامین کننده اطمینان خاطر حاصل نمود.


 مراقب باشید که این موضوع بسیار مهم است .

موفق باشید

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره چگونه میتوانیم از فهرست منابع تامین یک کالا مطلع شد؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (3)
ترتیب
حسین هوشمند کد: 438

متشکرم از لطفتون چنانچه مایل باشید مقاله های زیادی بر روی وبلاگ بنده وجود دارد
parstejarat.rozblog.com

پاسخ
1395/2/8
ans_result_438
شهرام شادمان کد: 437

از مطلب فوق استفاده نمودم واقعا" مفید بود لطفا" مقالات اینجانب را نیز مطالعه و به آنها امتیاز بدهید باتشکر

پاسخ
1395/2/7
ans_result_437
شهرام شادمان کد: 436

از مطلب فوق استفاده نمودم واقعا" مفید بود لطفا" به مقالات اینجانب را نیز مطالعه و به آنها امتیاز بدهید باتشکر

پاسخ
1395/2/7
ans_result_436
کلمات کلیدی: تامین کننده ، روش ، منابع ، سرچ ، Alibaba ، Engine ، اینترنت ، سفارت ، کنسولگری