ایران سی ان

مدیرعامل سامسونگ چهل و پنجمین فرد ثروت‌مند دنیا شد

نویسنده: عسگر خلیقی
23 تیر 96 ساعت 21:26
مدیرعامل سامسونگ چهل و پنجمین فرد ثروت‌مند دنیا شد
مدیرعامل سامسونگ «لی کون-هی» (Lee Kun-Hee)  به عنوان چهل و پنجمین فرد ثروت‌مند دنیا شناخته می‌شود. این خبر در حالی اعلام شد که درامد شرکت سامسونگ برای اولین‌بار از اپل بیشتر شد.

براساس گزارشی که در سایت Bloomberg قرار گرفته، میزان ثروت مدیرعامل سامسونگ به ۱۸٫۵ میلیارد دلار می‌رسد. البته مشخص شده که این ثروت در طول سال گذشته ۴۴ درصد افزایش پیدا کرده است. آقای لی کون-هی نزدیک به ۱۲٫۶ میلیارد دلار از سهام شرکت سامسونگ را هم در اختیار دارد.  مدیرعامل شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۴ به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری شده بود. در سال ۲۰۱۷ آقای لی به عنوان شصت و هشتمین فرد ثروتمند دنیا شناخته می‌شد.

درامد شرکت سامسونگ به واسطه فروش بالای بخش‌های تولید صفحه نمایش و ساخت تراشه به شکل شگفت‌انگیزی افزایش پیدا کرد. این در حالی بود که سامسونگ در سال گذشته با فاجعه گوشی گلکسی نوت ۷ هم مواجه شده بود.

بعد از اینکه لی کون-هی به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری شد، پسرش Jae-Yong این شرکت را مدیریت می‌کند. در حال حاضر این پدر و پسر به عنوان اولین و دومین فرد ثروت‌مند در کشور کره شناخته می‌شوند.

لازم به ذکر است بیل گیتس با ثروت ۸۹٫۴ میلیارد دلار نفر اول و بعد از آن جف بزوس مدیر عامل شرکت آمازون است که ۸۳٫۹ میلیارد دلار ثروت دارد.
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره مدیرعامل سامسونگ چهل و پنجمین فرد ثروت‌مند دنیا شد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: سامسونگ ، مدیرعامل ، ثروتمند ، کره جنوبی ، بیل گیتس ، آمازون ، لی کون