17 نفر از با هوش ترین نوابغ کره ی زمین

نویسنده: مراد دژم خوی
21 تیر 99 ساعت 20:54
17 نفر از با هوش ترین نوابغ کره ی زمین
علم و فناوری در عصر حاضر پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته زندگی را برای بشر راحت‌تر نماید. ما شیوه زندگی کنونی را مدیون دانشمندان و افرادی هستیم که تمام وقت خود را صرف دانش و اختراع وسایل مورد نیاز بشر کرده و در این راه همه چیزشان را فدا نموده اند. وبسایت روزیاتو - حامد آل محمد: علم و فناوری در عصر حاضر پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته زندگی را برای بشر راحت‌تر نماید. ما شیوه زندگی کنونی را مدیون دانشمندان و افرادی هستیم که تمام وقت خود را صرف دانش و اختراع وسایل مورد نیاز بشر کرده و در این راه همه چیزشان را فدا نموده اند. البته همواره تلاش زیاد به نتیجه دلخواه نمی‌رسد و هوش و استعداد نیز نقشی اساسی در رسیدن به اهداف ایفا می‌نماید. در طول تاریخ افراد نابغه‌ای وجود داشته اند که با استعدادشان تمام معادلات را تغییر دادند. از آن جمله می‌توان به آلبرت اینشتین و آیزاک نیوتون اشاره نمود. در این زمینه همواره بحث وجود داشته که بهره هوشی چه کسی بالاتر است؟ پاسخ به این سوال کار چندان آسانی نیست و نمی‌توان برای آن جواب قطعی پیدا نمود. ما در این مقاله قصد داریم ۱۸ نمونه از باهوش‌ترین افرادی که تا به حال بر وی کره زمین زیسته اند را به شما معرفی کنیم. تا پایان همراه باشید.
ترنس تائو
از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین این ریاضی دان استرالیایی به عنوان باهوش‌ترین فرد زنده بر روی کره زمین شناخته می‌شود و بهره هوشی او بین ۲۲۰ تا ۲۳۰ برآورد گشته است. وی در سن ۲۰ سالگی دکترای خود را از دانشگاه پرینستون دریافت نمود و در ۲۴ سالگی جوان‌ترین استاد دانشگاه لس آنجلس لقب گرفت. علاوه بر شایستگی‌های آموزشی، او موفق شده جوایز زیادی را از آن خود کند.
ویلیام جیمز سیدیس
از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین ضریب هوشی آقای سیدیس بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ برآورد می‌گردد. متاسفانه اطلاعات مربوط به رکورد‌های رسمی گم شده و نمی‌توان میزان دقیقی را به طور رسمی اعلام نمود. وی در ۱۱ سالگی وارد دانشگاه هاروارد شد، به بیش از ۴۰ زبان مسلط بود و یکی از قوی‌ترین و باز‌ترین ذهن‌ها در تمام تاریخ را در اختیار داشت.
کریستوفر هیراتا
 از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین بهره هوشی تایید شده او، ۲۲۵ گزارش شده است؛ اندکی کمتر از آقای تائو. کریستوفر هیراتا در سن ۱۶ سالگی برای پروژه مهاجرت به مریخ با ناسا همکاری می‌کرد. او به عنوان یکی از برترین اختر فیزیک دانان تمام تاریخ شناخته می‌شود. کیم اونگ یونگ 17 نفر از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین نابغه کره‌ای هنگامی که تنها ۶ ماه داشت، می‌توانست به طور کامل صحبت کند و حرف بزند. وی در سه سالگی مشغول مطالعه فیزیک در دانشگاه شد و در ۱۶ سالگی نیز همکاری خود با ناسا را آغاز نمود. بهره هوشی تایید شده آن ۲۱۰ گزارش شده و در کتاب رکورد‌های گینس نیز به ثبت رسیده است. کریستوفر مایکل لانگان
  از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین او دانشگاه را ترک نمود، زیرا فکر می‌کرد استادان شرایط لازم برای یاد دادن مسائلی که وی نمی‌دانست را نداشتند. او در ۶ ماهگی حرف می‌زد و در سه سالگی کتاب می‌خواند. بهره هوشی آقای لانگان بین ۱۹۵ تا ۲۱۰ گزارش می‌شود. وی در زمینه‌های مختلفی مانند ساختمان، آتش نشانی و نویسندگی فعالیت می‌کند. فیلیپ امیگوالی 17 نفر از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین او در سن ۱۳ سالگی برای جنگیدن به خاطر کشورش مدرسه را ترک گفت. آقای امیگوالی قبل از آن که از دانشگاه‌های مختلف ۴ مدرک بگیرد، به مطالعه شخصی روی آورد تا موضوعاتی که در مدرسه فرا نگرفته بود را آموزش ببیند. بهره هوشی او ۱۹۰ تخمین زده می‌شود و البته هنوز هیچ مرجع معتبری آن را تایید نکرده است. اگر این مسئله به تایید برسد، می‌توانیم او را فردی نابغه بدانیم.
گری کاسپاروف
  از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین کمتر کسی پیدا می‌شود که شطرنج باز روسی را نشناسد. او توانست با رایانه‌ای که قابلیت محاسبه ۳ میلیون حرکت در ثانیه را داشت، مساوی کند. وی در برابر کامپیوتری به نام «Deep Blue» شکست خود و البته اصرار داشت که فریب خورده است. بهره هوشی آقای کاسپاروف بین ۱۳۵ تا ۱۹۰ برآورد می‌شود؛ هرچند که آزمایش‌ها میزان دقیق آن را هنوز اعلام نکرده اند. ماریلین وُس ساوانت 17 نفر از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین او ۵ سال پیاپی به عنوان باهوش‌ترین زن جهان شناخته شد و توانست نامش را در کتاب رکورد‌های گینس به ثبت برساند. بهره هوشی او به طور رسمی ۱۹۰ اعلام شده است. او توانسته در برخی تست‌ها امتیاز ۲۲۸ را نیز به ثبت برساند.
جیمز وودز
از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین این بازیگر و تهیه کننده، به خاطر حضور در فیلم‌هایی مانند «نیکسون» و «کازینو» چهره شناخته شده‌ای دارد. بیشتر مردم نمی‌دانند که بهره هوشی او به ۱۸۰ می‌رسد. وی بعد از مطالعه جبر در دانشگاه لس آنجلس، توانست از دانشگاه «mit» بورسیه تحصیلی بگیرد. جان سنونو 17 نفر از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین سیاست مدار آمریکایی توانسته در جامعه مِگا (mega society) جایگاه داشته باشد. از هر یک میلیون نفر تنها ۱ نفر می‌توانند به چنین درجه‌ای برسند. او به خاطر سوء استفاده از سیاست‌های مسافرتی هنگام ریاست ستاد جرج دبلیو بوش شناخته می‌شود. بهره هوشی او ۱۸۰ گزارش شده، اما هیچ گاه تایید نگشته است.
بابی فیشر
از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین این شطرنج باز که اکنون در میان ما حضور ندارد، با بهره هوشی ۱۸۰ به عنوان یکی از باهوش‌ترین انسان‌هایی که تا به حال زندگی کرده شناخته می‌شود. ذهن استثنایی او برایش مشکلات روحی به وجود آورد و باعث شد که او به انجام جرم و جنایت دست بزند و مدتی را در زندان بگذراند. جیکوب بارنت 17 نفر از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین این کودک نابغه تا ۳ سالگی صحبت ننمود و باعث شد که والدینش درباره هوش او نگرانی‌هایی داشته باشند؛ هرچند که بعد از این مدت تنها سخنان نابغه‌ها از دهانش بیرون می‌آمد. وی در ۱۲ سالگی به دانشگاه راه یافت و بهره هوشی اش نیز ۱۷۰ برآورد می‌شود.
اندرو وایلز
  از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین نابغه انگلیسی پیجیده‌ترین مسئله ریاضی جهان را به اثبات رساند. این مسئله ۳۵۸ ساله قبل از رسیدن به دست آقای وایلز در کتاب رکورد‌های گینس به ثبت رسیده بود. او قبل از آن که در سال ۲۰۰۰ به مقام شوالیه مفتخر شود، توانست به شهرت زیادی دست یابد. بهره هوشی او ۱۷۰ گزارش شده؛ هرچند که هنوز به صورت رسمی ثبت نشده است.
جودیت پولگار
از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین او توانست در ۱۵ سالگی بابی فیشر سرشناس را شکست دهد و یکی از جوانترین استاد بزرگ‌های تاریخ لقب بگیرد. دو خواهر دیگر وی نیز استاد بزرگ هستند؛ هرچند که جودیت با بهره هوشی ۱۷۰ توانایی بیشتری در مقایسه با آن‌ها دارد. رابرت بایرن 17 نفر از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین او در کنار بابی فیشر، توسط جان کالینز بازی شطرنج را فرا گرفت. وی در سال ۱۹۷۲ به عنوان مقاله نویس شطرنج در نشریه نیویورک تایمز مشغول به کار شد. بهره هوشی بایرن ۱۷۰ برآورد می‌شود.
استیون هاوکینگ
  از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین شاید از نبود وی در رتبه‌های بالا تعجب کنید، اما باید بدانید که بهره هوشی او ۱۶۰ گزارش شده است. وی یک بار گفته کسانی که به نمرات و بهره‌های هوشی خود افتخار می‌کنند، بازنده هستند. هاوکینگ به عنوان یکی از بزرگترین تئوریسین‌های فیزیک در جهان شناخته می‌شود.
پل آلن
از باهوش ترین نوابغ روی کره زمین او توانست بیل گیتس را در آزمون اس آی تی (ورود به دانشگاه‌های آمریکا) و بهره هوشی شکست دهد. وی در دنیای آی تی بسیار شناخته شده است. قرار داد ibm او هنگامی که به عنوان موسس مایکروسافت شناخته می‌شد، باعث گشت که رایانه‌های امروزی به وجود بیایند. بهره هوشی او همانند استیون هاوکینگ ۱۶۰ برآورد می‌شود.
17 نفر از با هوش ترین نوابغ کره ی زمین
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره 17 نفر از با هوش ترین نوابغ کره ی زمین نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: نوابغ ، نابغه ها ، اعجوبه ها ، فناوری ، دانشمندان ، ای تی ، هوش