طرح توجیهی پرورش صیفی‌جات گلخانه‌ای

طرح توجیهی پرورش صیفی‌جات گلخانه‌ای

فروشنده: آریا شاپ
روش تحویل: لینک دانلود فایل
حجم فایل: 18 کیلوبایت
نمودار قیمت قیمت برای شما: 8,000 تومان

معرفی محصول:

موضوع طرح :
پرورش صیفی‌جات ( خیار ) گلخانه‌ای به ظرفیت 200 تن در سالمحل اجرای طرح : قابل اجرا در سراسر کشورسرمایه گذاری کـل: 05/747 میلیون ریالسهم آوردة متقاضی: 05/77 میلیون ریالسهم تسهیلات: 670 میلیون ریالدورة بازگشـت سرمایه: 27 ماه


 مقدمـه :


   نرخ بالای رشد جمعیت از یک سو و کاهش وسعت اراضی حاصلخیز به دلیل توسعه روزافزون شهرها و مناطق صنعتی از سوی دیگر، ضرورت استفاده بهینه از امکانات موجود را بیش از پیش می‌نماید. بطور کلی افزایش تولید محصولات کشاورزی به دو طریق میسر می‌باشد ،‌یکی از طریق افزایش سطح زیر کشت و دیگری افزایش عملکرد محصول در واحد سطح. روش اول بنابر دلایل فوق‌الذکر قابل اجرا نیست، لذا بایستی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید نسبت به افزایش میزان تولید در واحد سطح اقدام نمود. تولید صیفی‌جات گلخانه ای یکی از مصادیق تولید بیشتر در سطح کمتر می‌باشد.

   یکی از محصولاتی که در کشت گلخانه‌ای صیفی‌جات مورد توجه قرار گرفته است، خیار تیریپلوئید می‌باشد که هر بوته آن در یک دوره کشت به طور متوسط بیش از بیست و دو کیلو گرم محصول تولید می‌نماید. بذر این خیار هیبرید بوده و خیار حاصله پارتنوکارپ ( بدون تخم ) و قلمی خواهد بود. به دلیل مسدود بودن محیط ، کنترل شرایط اقلیمی از قبیل دما و رطوبت و همچنین آفات و امراض به راحتی مقدور بوده و دوره رشد محصول حدود شش ماه به طول می‌انجامد. در این دوره محصول هر سه روز یک بار قابل چیدن است.

  کشت صیفی جات در گلخانه به صورت ردیفی و آبیاری به روش قطره ای صورت می‌گیرد . فاصله کاشت بذر در روی ردیف ها 15 تا 20 سانتی‌متر و فاصله ردیف‌ها از یکدیگر 80 تا 100 سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود. دمای مناسب گلخانه برای رشد مطلوب بوته ها 22 تا 28 درجه سانتی‌گراد بوده و بایستی توجه داشت که افزایش بیش از حد رطوبت نسبی در گلخانه باعث تشدید بروز و گسترش امراض قارچی گوناگون می‌گردد. بدیهی است که در صورت مشاهده نشانه های بیماری بایستی سریعا نسبت به سمپاشی و کنترل آن با سموم قارچ کش مناسب اقدام نمود.


   اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی ، ضمن اینکه گامی به سوی خود اتکایی کشور  در محصولات کشاورزی به شمار می‌رود، می‌تواند تامین کننده نیاز صنایع تبدیلی و بازار مصرف بوده و بسترساز اشتغال به کار نیروهای متخصص ( خصوصا در علوم کشاورزی ) و فاقد تخصص گردد. ضمن اینکه بانوان کارآفرین نیز می‌توانند با پیاده سازی این طرح، گامی در جهت توسعه میهن بردارند.
طرح توجیهی پرورش صیفی‌جات گلخانه‌ای
طرح توجیهی پرورش صیفی‌جات گلخانه‌ای
طرح توجیهی پرورش صیفی‌جات گلخانه‌ای
محصول: طرح توجیهی پرورش صیفی‌جات گلخانه‌ای
تاریخ به روزرسانی: 1393/9/19
قیمت: 8,000 تومان
حجم فایل: 18 کیلوبایت
فروشنده: آریا شاپ
تلفن فروشنده: 09368922233
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره طرح توجیهی پرورش صیفی‌جات گلخانه‌ای نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: طرح توجیهی تولید سیفی جات ، طرح توجیهی تولید صیفی جات ، دانلود طرح توجیهی ، پرورش صیفی جات ، آموزش پرورش صیفی جات ، آموزش پرورش خیار ، آموزش پرورش گوجه ، دریافت وام اشتغال ، تولید خیار گلخانه ای
پشتیبانی: آریا شاپ
09368922233
پشتیبانی
پشتیبانی