عرق خارمریم ممتاز بهارستان کاشان 1 لیتر

عرق خارمریم ممتاز بهارستان کاشان 1 لیتر

وضعیت:
فروشنده: فروشگاه امیر
روش ارسال: ارسال مرسوله
مبدإ ارسال: تهران
نمودار قیمت : نمودار قیمت

معرفی محصول:

طبیعت : گرم

خواص: درمان بیماری های کبدی، درمان دیابت، پیشگیری از بروز بیماری های قلبی، کاهش وزن، جلوگیری از پوکی استخوان

طرز استفاده: نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی یک فنجان میل کنید.

عرق خارمریم

گیاه خارمریم (Silymarin) قرن ها به عنوان داروی طبیعی برای بیماری های کبد و مجاری صفراوی مورد استفاده قرار گرفته است. متخصصان گوارش در ایالات متحده، با فهم کمی از خصوصیات آن، با افزایش تعداد بیمارانی که خارمریم مصرف می کنند، مواجه شده اند. عرق خار مریم که از تقطیر گل و دانه های این گیاه به دست می آید، دارای طبیعت گرم است.

مواد موثره گیاه خارمریم از ایزومرهای سیلیبین، سیلی دیانین و سیلیکریستین تشکیل شده است که غالبا سیلیمارین نامیده می شوند. گزارش شده است که سیلیمارین موجود در این گیاه، به عنوان آنتی اکسیدان هایی که از رادیکال های آزاد و مهار پراکسیداسیون لیپیدها استفاده می کنند، فعالیت می کنند. (سیلیبین دارای اثرات پليوتروپيک قوی ضد سرطانی در انواع سلول های توموری است.)

تمام خواص عرق خارمریم در یک نگاه

  • کاهش کلسترول
  • درمان فیبروم رحم
  • کمک به سلامت کبد
  • کمک به کاهش وزن
  • بهبود سلامت پوست
  • بهبود علائم آسم آلرژیک
  • کاهش مقاومت به انسولین
  • پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر
  • کمک به حفظ سلامت استخوانها
  • خار مریم واکنش ایمنی بدن را تقویت کرده و به مقابله با عفونت ها کمک می کند

درمان سرطان

عرق خارمریم سلول های سرطانی را از بین می برد و برای سرطان پروستات، سرطان سینه و سرطان رحم مفید است. همچنین باعث افزایش تاثیر داروهای شیمی درمانی بر روند درمان سرطان می شود. به طور کلی باید گفت که استفاده از عرق خار مریم، از بدن در برابر آسیب های سلولی ایجاد شده از رادیکال های آزاد محافظت می کند.

کنترل دیابت

مصرف عرق خارمریم، مقاومت به انسولین در بیمارانی که از دیابت نوع 2 رنج می برند را کاهش می دهد. مقاومت به انسولین از عوامل احتمالی دخیل در شدت رتینوپاتی دیابتی (عارضه ای ناشی از دیابت که سبب کاهش دید بیمار می شود) در بین بیماران دیابتی نوع 2 باشد.

کاهش کلسترول

در کاهش کلسترول مضر و افزایش کلسترول مفید موثر است. کلسترول یک ماده نرم چسبنده در عروق خونی است و توسط کبد ساخته می شود. دو نوع کلسترول در بدن از جمله کلسترول بد (LDL) و کلسترول خوب (HDL) وجود دارد. بالا بودن سطح کلسترول بد، به بروز مشکلاتی در سلامت قلب و افزایش احتمال ابتلای فرد به سکته مغزی منجر می شود.

درمان مسمومیت

ماده سیلیمارین موجود در این گیاه یکی از موثرترین پادزهرها برای درمان مسمویت است. در صورت مسمومیت با قارچ که می تواند به کبد آسیب برساند خوردن خارمریم 10 دقیقه پس از مصرف قارچ، اثر سموم را از بین می برد.

پیشگیری و دفع سنگ صفرا

پیشگیری از ایجاد سنگ صفرا و کوچک شدن سنگ کیسه صفرا، از دیگر خواص عرق خار مریم است. سنگ کیسه صفرا می تواند مجاری صفرا را مسدود و سبب ایجاد درد، التهاب و عفونت شود.

افزایش شیر مادران

مصرف عرق خارمریم سبب افزایش شیر مادر می شود و برای درمان هپاتیت و زردی موثر است. البته مادران باید اطمینان حاصل کنند که آن را در حد اعتدال مصرف می کنند.

عرق خارمریم ممتاز بهارستان کاشان 1 لیتر
محصول: عرق خارمریم ممتاز بهارستان کاشان 1 لیتر
تاریخ به روزرسانی: 1401/4/21
ابعاد: 8 * 8 * 30 سانتیمتر
وزن: 1000 گرم
فروشنده: فروشگاه امیر
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره عرق خارمریم ممتاز بهارستان کاشان 1 لیتر نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: عرق خارمریم