مقاله اثرات مصرف ماست پروبيوتيك بر سطح چربي‌هاي خون در افراد هيپركلسترولميك

مقاله اثرات مصرف ماست پروبيوتيك بر سطح چربي‌هاي خون در افراد هيپركلسترولميك

فروشنده: ایران دانلود
روش تحویل: لینک دانلود فایل
حجم فایل: 70 کیلوبایت
قیمت: 25,000 تومان
نمودار قیمت قیمت برای شما: 20,000 تومان

معرفی محصول:

زبان مقاله: فارسی تعداد صفحات: 7 فرمت فایل: WORD

چکیده:

هدف: واژه پروبیوتیک در اصل کلمه یونانی به معنای (برای زندگی ) است و میکروارگانیسم های زنده ای هستند که در صورت مصرف در مقادیر کافی اثرات مفیدی برروی بیماران دیابتی نوع 2 و هیپرکلسترولمیک دارند.

یافته ها: مطالعات برروی تعدادی از بیماران با سطح کلسترول بالاتر ازmg/dl 100 و بیماران دیابتی نوع 2 انجام شد.تمامی بیماران به مدت 2 هفته ماست مصرف نکردند و روزانه 300 گرم شیر به رژیم آنها اضافه شد، چربی های خون در این افراد اندازه گیری شد و به طور تصادفی در دو گروه ماست معمولی و پروبیوتیک قرار گرفتند و به مدت 6 هفته 300 گرم از ماست ها را به جای شیر استفاده کردند.

نتیجه گیری: هرچه سطح کلسترول خون بالاتر باشد مصرف ماست به ویژه ماست پروبیوتیک به جای شیر در رژیم غذایی افراد هیپرکلسترولمیک سودمندتر خواهد بود همچنین مصرف ماست پروبیوتیک باعث بهبود غلظت کلسترول تام و LDL در بیماران دیابتی نوع 2 می شود و با توجه به کاهش قند خون ناشتا در این بیماران مصرف پروبیوتیک ها را به عنوان درمان کمکی می توان توصیه کرد بعلاوه دریافتند مصرف ماست پروبیوتیک بر فشارخون این افراد تاثیری نداشته است.

ماست پروبیوتیک

پروبیوتیک ها، میکروارگانیسم هایی هستند که با بهبود بخشیدن به تعادل میکروبی میکروفلور بومی در بدن می توانند اثرات سودمندی را برجای گذارند. بنابراین کاربرد این باکتری های پروبیوتیک در فرایند تولید ماست منجربه ایجاد محصول ماست پروبیوتیک می گردد. نوع باکتری پروبیوتیک و میزان کاربرد آن و کنترل شرایط حاکم بر مراحل تولید فرآورده و سایر موارد ضروری می باشد،و از جمله مسائل مهم، پایداری باکتری های پروبیوتیک به کاررفته در محصول است.

بحث درباره غذاهای لبنی (ماست پروبیوتیک)

پروبیوتیک ها در غذاهای لبنی و غیر لبنی یافت می شوند غذاهایی که علاوه بر مواد مغذی معمول، شامل اجزای ارتقاء دهنده سلامتی دیگری نیز باشند، به عنوان غذاهای فراسودمند یا غذاهای دارویی تعریف می شوند. یکی از روش هایی که غذاها می توانند غنی شوند، اضافه شدن پروبیوتیک ها به آنهاست. عوامل مختلفی چون محتوای چربی رژیمی، نوع پروتئین، کربوهیدرات و خاصیت بافری بررشد و بقای پروبیوتیک ها اثر گذار است.

کلید واژه ها:

ماست پروبیوتیک، هیپرکلسترولمیک، دیابت نوع 2، فشارخون


منابع:

  • عطایی جعفری، ع، ف، طاهباز، ح، علوی مجد، ح، جودکی، بهار 1384، دوره چهارم، شماره 3، 48-43
  • عطایی جعفری، ع، س، حسینی، ح، علوی مجد، ف، طاهباز، زمستان 1386، دوره 7، شماره 2، 244-239

زبان مقاله: فارسی تعداد صفحات: 7 فرمت فایل: WORD

مقاله اثرات مصرف ماست پروبيوتيك بر سطح چربي‌هاي خون در افراد هيپركلسترولميك
محصول: مقاله اثرات مصرف ماست پروبيوتيك بر سطح چربي‌هاي خون در افراد هيپركلسترولميك
تاریخ به روزرسانی: 1402/8/3
قیمت: 20,000 تومان
حجم فایل: 70 کیلوبایت
فروشنده: ایران دانلود
تلفن فروشنده: 09358220621
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره مقاله اثرات مصرف ماست پروبيوتيك بر سطح چربي‌هاي خون در افراد هيپركلسترولميك نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: ماست پروبیوتیک ، هیپرکلسترولمیک ، دیابت نوع 2 ، فشارخون ، دانلود فایل وورد مقاله اثرات مصرف ماست پروبيوتيك بر سطح چربي‌هاي خون در افراد هيپركلسترولميك
پشتیبانی: ایران دانلود
09358220621
پشتیبانی
پشتیبانی